Wieczór z Nauką

VI Edycja projektu „Wieczór z Nauką” – 2022

Wczoraj, po raz kolejny doświadczyliśmy wspaniałej atmosfery podczas piątej edycji „Wieczoru z Nauką”. Kilkanaście pomieszczeń, w których uczniowie podejmowali się rozwiązywania zadań, dały wiele radości, a także pokazały, że po godzinach w szkole czas można również ciekawie wykorzystać.
Gratulujemy zwycięzcom.
Wygrali:
1 miejsce ex aequo: Drużyna ”Stumilowy Las” oraz Swifties
2 miejsce: Mózgokrusze
3 miejsce: Motoszky
Gratulacje

dla wszystkich uczestników i nauczycieli za opiekę i kreatywność.

Koordynator: prof. Marzena Toczek

V Edycja projektu „Wieczór z Nauką” – 2021

IV Edycja projektu „Wieczór z Nauką” – 2020

I znowu wirtualna rzeczywistość. Najważniejsze, że i w tym toku bawiliśmy się rozwiązując łamigłówki  przygotowane przez nauczycieli.

Poszukiwanie skarbów,  sposobów na rozwiązanie matematycznych  problemów, humanistyczne rebusy to tylko niektóre z „wieczorowych pokoi”.

III Edycja projektu „Wieczór z Nauką” – 2019

Miło mi poinformować Was, że za nami kolejna edycja kultowego wydarzenia jakim jest Wieczór z Nauką. Trzecia odsłona miała miejsce 14 listopada i zgromadziła liczną rzeszę uczniów i pedagogów. Zaangażowanych w wydarzenie było około 130 uczniów jedenastki, którzy rywalizowali ze sobą w 20 pokojach tematycznych przygotowanych przez pedagogów szkoły. Liczba chętnych, jak i zapał jaki towarzyszy zespołom podczas zdobywania punktów udowadnia, że taki rodzaj nauki poprzez zabawę ma sens!
Nagrody zostały zakupione ze środków przekazanych przez Radę Rodziców, oraz ufundowane zostały przez liczne grono sponsorów. Słowa podzięki należą się zarządowi Teatru Słowackiego, Teatru Ludowego, Kina Sfinks, Parku Wodnego, Pink Bowling Club, Klubowi Wisła Kraków, jaki i Wydawnictwu Macmillan i Longman. Dziękujemy również Młodzieżowej Radzie Miasta Krakowa, która objęła wydarzenie patronatem medialnym.
Cieszymy się, że w późnych godzinach popołudniowo-wieczornych możemy zobaczyć szkołę w trochę innej odsłonie.
Zapraszamy zainteresowanych już za rok! 🙂

Zdjęcia w naszej galerii

„Wieczór z Nauką” to dość nowy projekt w naszej szkole, którego pierwsza edycja miała miejsce w marcu 2018 roku. Odbił się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów i finalnym sukcesem zarówno z ich strony, jak i ze strony nauczycieli, którzy już w tym roku w powiększonym składzie przygotowują się do kolejnej edycji wydarzenia. Bo projekt tworzą głównie pracownicy „jedenastki” i uczniowie. Wydarzenie polega na przygotowaniu przez pedagogów pokoi tematycznych, w których uczniowie mierzą się z różnorodnymi wyzwaniami: zagadkami, zadaniami, łamigłówkami logicznymi, ćwiczeniami sprawnościowymi, za które zdobywają punkty. Grupy, w składach pięcioosobowych, mają do dyspozycji kilkanaście pokoi tematycznych oraz pokój relaksu, gdzie możliwe jest posilenie się i posłuchanie muzyki. Gracze mogą sprawdzić się w różnych dziedzinach nauki, od zagadnień matematycznych, biologicznych, chemicznych, informatycznych, geograficznych poprzez zagadnienia językowe, polonistyczne, kulturalne i typowo rozrywkowe. Każda z grup musi obowiązkowo zaliczyć 5 pokoi, aby uzyskać wystarczającą ilość punktów, dając im jednocześnie szansę na zwycięstwo. A jest o co walczyć, bo dzięki wsparciu finansowemu ze środków Rady Rodziców jesteśmy w stanie ufundować uczniom cenne nagrody. Ostatnio były to m.in. voucher do jednego z krakowskich escape roomów, bilety do teatru, rolki oraz nagrody przygotowane przez Uniwersytet Pedagogiczny, który wyjątkowo wspierał nasze początkowe działania. Wśród nagród ufundowanych przez uczelnię znalazły się limitowana edycja gry Monopoly Kraków, koszulki, kubki, oraz słodycze i gadżety dla każdego uczestnika. Taki rodzaj nauki poprzez zabawę, to wspaniały pomysł, aby zwiększyć zaangażowanie uczniów i zachęcić ich do pracy zespołowej. W ograniczonej przestrzeni osoby jednoczą się w ramach jednego celu, którym jest sprawne rozwiązanie zadań i opuszczenie pokoju, gdyż za zaoszczędzony czas dostaje się dodatkowe punkty. Niewątpliwie wieczór ten pozwala wyrwać się ze szkolnej rutyny wszystkim uczęszczającym do szkoły, zarówno pracownikom jak i wychowankom , zintegrować się i dać upust szaleńczej kreatywności, która drzemie w każdym z nas.

Więcej zdjęć w galerii >>