Sukces Leny z 3c w Pucharze Nadziei w czeskim Prościejowie

W dniu 20 stycznia 2024 odbył się bardzo mocno obsadzony turniej judo – Puchar Nadziei w Czeskim Prościejowie. Turniej ten jest zaliczany jako oficjalny Otwarty Puchar Polski oraz Puchar Czech – jest wspólna realizacja polskiego i czeskiego związku judo. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy oraz Kosowa.
Uczennica klasy 3c Lena Ziembla po zaciętych pięciu walkach wywalczyła III miejsce i brązowy medal w kategorii -52kg. Do konkurencji w tej kategorii stanęły 23 zawodniczki. Na swojej turniejowej drodze po medal Lena pokonała między innymi zeszłoroczną Mistrzynię Polski U16 oraz Mistrzynię Czech do lat 21.

To duży sukces Leny na zagranicznej macie. Teraz przed Leną dalszy ciąg przygotowań do sezonu na zgrupowaniach i obozach treningowych.