Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim

Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim

W ramach współpracy naszego Liceum z Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego klasa humanistyczna 2f  odwiedziła siedzibę Instytutu na ul. Gołębiej 13 w Krakowie.
 
Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek, poznać atmosferę wyższej uczelni i spotkać się z wykładowcami UJ.
 
Uczestniczyli także w wykładzie w Sali Amfiteatralnej Pani Profesor Lidii Korczak, która zapoznała uczniów z dziejami Rzeczpospolitej w XVI wieku prezentując temat „Braterstwo czy burzliwe małżeństwo Korony i Wielkiego Księstwa w ramach Rzeczpospolitej Obojga Narodów?” Dzięki tym zajęciom, prowadzonym przez uznanych historyków,  młodzież naszego Liceum miała szansę poznać sposób prowadzenia zajęć akademickich i przy okazji zwiedzić mury najstarszej polskiej uczelni.