Jesienne szlaki 3D

Jesienne szlaki 3D

Kąśna Dolna, 8-9.11.2022r.
Dwa dni nadzwyczaj łaskawego w tym roku – jeśli chodzi o pogodę- listopada klasa 3d spędziła na wspaniałej wycieczce pod opieką Wychowawczyni Pani profesor Polak – Mikundy i Pani Dyrektor Moniki Strzępek.
Pani Dyrektor zadbała o atrakcje geograficzne, Pani Wychowawczyni- żeby nie zabrakło atrakcji historycznych. Wszyscy uczestnicy zadbali natomiast o super atmosferę!
Pierwszy dzień obfitował w zachwyty, które budziło piękno natury. Klasa zobaczyła Skamieniałe Miasto. Szlak wędrówki prowadził do ze wszech miar zachwycającego wodospadu. W promieniach słońca, otoczony kolorami jesieni zaprezentował się w najpiękniejszej odsłonie.
Chociaż trasa tego dnia przyniosła zmęczenie, wieczorem wszyscy chętnie śpiewali pieśni patriotyczne – to była niezwykle udana próba przed obchodami Święta Niepodległości w xilo (wtajemniczeni wiedzą- zawsze z pieśnią na ustach…).
Drugi dzień wycieczki był równie intensywny: uczniowie brali udział w podchodach, grze terenowej. Ważnym przystankiem był dwór samego Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Klasa 3d mogła utrwalić swoją wiedzę o tej- jakże ważnej dla historii Polski postaci. Przypomnijmy:  w dniu 16 stycznia 1919 r. powołany został przez Józefa Piłsudskiego na  stanowisko prezesa Rady Ministrów oraz jednocześnie ministra spraw zagranicznych i delegata polskiego na konferencję pokojową w Paryżu. W imieniu Polski 28 czerwca 1919 r. złożył podpis pod Traktatem Wersalskim.
Polecamy innym tę trasę! Wszyscy wrócili z wyjazdu uśmiechnięci i zadowoleni…i oczywiście – jak należy- zmęczeni!