Obóz naukowy kl. 1e w Rabce – Zdroju

Obóz naukowy kl. 1e w Rabce – Zdroju

W dniach 1.06 – 3.06, klasa 1e pod opieką pani Anny Padlewskiej i pani Eweliny Tarsy, brała udział w obozie naukowym w Rabce – Zdroju. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia w parku miejskim, podczas których młodzież miała możliwość konwersacji w języku angielskim z osobami z różnych krajów świata w ramach projektu „ Rabka Youth Festival”, sprawdzała pH gleby oraz wykonywała badania i pomiary cieku wodnego. Wieczorem braliśmy udział w koncercie Roksany Węgiel, zorganizowanym w amfiteatrze rabczańskim przez urząd miasta z okazji Dnia Dziecka.

Na drugi dzień zaplanowano całodniową wycieczkę na Stare Wierchy. Na szczycie, przy schronisku odbyły się gry w języku angielskim oraz zajęcia geograficzne podczas, których młodzież m.in. wyznaczała kierunki świata, azymuty i w praktyce rozwiązywała zadania dotyczące czytania mapy turystyczno – topograficznej. Po 3 godzinnym zejściu i przemierzeniu (łącznie) prawie 17 km, zakończyliśmy dzień ogniskiem i zajęciami rekreacyjnymi na terenie ośrodka.

W ostatnim dniu braliśmy udział w warsztatach malowania na szkle, odwiedziliśmy Muzeum im. Władysława Orkana, analizowaliśmy i interpretowaliśmy pomiary meteorologiczne wykonywane 4 razy dziennie przez cały okres pobytu w Rabce. Zmęczeni, ale pełni wrażeń pożegnaliśmy słoneczną Rabkę, a ponieważ geograf nigdy nie wraca tą samą trasą, do Krakowa przyjechaliśmy pociągiem.