Konkurs Festiwal Gier

Konkurs Festiwal Gier

W tym roku obchodzimy jubileusz 70 lecia informatyki w Polsce. Dla upamiętnienia tego wydarzenia Nasza Szkoła wspólnie z Oddziałem Małopolskim Polskiego Towarzystwa Informatycznego zorganizowała konkurs programistyczny pod hasłem „Festiwal gier”. Wczoraj, 5 grudnia odbył się w Naszej Szkole uroczysty finał tego konkursu. Na konkurs nadesłano 27 prac. Autorami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, techników oraz liceów ogólnokształcacych. W trakcie finału uczniowie mogli zapoznać się z historią polskiej informatyki, którą  przedstawiła pani Beata Chodacka v-ce prezes Oddziału Małopolskiegi Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Następnie zgromadzona publiczność mogła sprawdzić swoja wiedzę w interaktywnym quizie. Zwycięzcą quizu został Michał Magiera. Kolejnym etapem była prezentacja gier przez finalistów. Prezentacje gier były bardzo profesjonalnie przygotowane, celem było zachęcenie publiczności do zagłosowania na właśnie ich grę w Konkursie o Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbyło się na szkolnym facebooku. Zdjęcia z imprezy w naszej galerii