Uczniowie z XI LO na deskach Stolarni

Uczniowie z XI LO na deskach Stolarni

20 maja na Scenie Stolarnia Teatru Ludowego zostały wystawione dwa spektakle, wyreżyserowane przez Jarosława Szweca „Wesele” Wyspiańskiego i „Chory z urojenia” Moliera. Emocjonujące widowiska podsumowują roczną pracę grupy młodzieży, głównie uczniów i absolwentów XI Liceum, którzy rozwijają swoje talenty na warsztatach aktorskich. Jarosław Szwec z powodzeniem sięga do klasyki i sztuk kostiumowych. W przedstawieniach grają amatorzy, ale trzeba podkreślić, że wszyscy młodzi adepci aktorstwa radzą sobie znakomicie, a niektóre role zostały zagrane brawurowo. Poetycki klimat dramatu Wyspiańskiego i nastrój niepokoju udziela się widowni, a od sceny pojawienia się Wernyhory napięcie rośnie już do samego końca.

Drugi spektakl, „Chory z urojenia” Moliera,  wprowadził widzów w świat komedii dell’arte. Zagrany z lekkością, wdziękiem i wirtuozerią, rozbawił widownię i wzruszył. Brawa dla Reżysera i Aktorów obu przedstawień!

Jarosław Szwec w słowie wstępnym zaprosił wszystkich, którym serce mocniej zabije po obejrzeniu spektaklu, do udziału w warsztatach teatralnych w przyszłym roku szkolnym.