Własność intelektualna w Twojej szkole

Własność intelektualna w Twojej szkole

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Własność intelektualna w Twojej szkole“. Projekt realizowany jest przez Urząd Patentowy RP pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
„IP to nie tylko internetowy adres komputera, to również skrót od intellectual property, czyli własności intelektualnej, którą podobnie jak tę materialną należy chronić. Żyjemy w jej świecie: opatentowane wynalazki, utwory chronione prawem autorskim, tajemnice przedsiębiorstw, znaki towarowe – to tylko niektóre jej przykłady.”

Warto zdobyć więcej informacji na temat przedmiotów własności intelektualnej i sposobów ich ochrony, a także dowiedzieć się, jak czerpać korzyści z własnej twórczości i legalnie korzystać z cudzej.

Uczniowie naszej Szkoły mają okazję poznać odpowiedzi na te i inne pytania poprzez udział w webinariach. Najbliższy już 7 maja o godzinie 14, jego temat to: „Innowacje i kreatywność w codziennych przykładach”.